Atmosfer Teknoloji

İLAN DETAYLARI

Marmara marmara

Telefonu Göster
  • İLAN NO3131
  • İLAN TARİHİ2 Mart 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Çelik parçaların Östenitik (ɣ) faz sıcaklıklarına kadar koruyucu bir gaz ortamında ısıtılabildiği fırınlardır. Isıtma ve tavlama süresince Azot  ve Endogaz gibi koruyucu gazlarla oksidasyon ve dekarbürizasyon önlenirken , Propan ,Metan ,Etan , Bütan gibi gazlar ile karbonca zengin bir ortam elde edilebilir.

 

Çelik parçaların tavlanması operasyonunda en önemli parametreler olan Sıcaklık ,Zaman ve % C potansiyeli parametreleri , Atmosfer Kontrollü Fırınlarda bilgisayar kontrollü bir mikroişlemci tarafından yönetilmektedir. Dolayısı ile gerek dış ortamdan (O₂) korunaklı bir ortam sağlaması , gerekse proses parametrelerinin insan faktöründen uzak kontrol edilmesi ile Atmosfer Kontrollü Fırınlar eski yöntemlere göre daha avantajlı durumdadır. 

 

Firmamızda IPSEN marka Kamaralı tip TQ ve RTQ Atmosfer Kontrollü Fırınlar kullanılmaktadır. Proses şartları Demig – Prozessautomatisierung  mikroişlemcisi ile yönetilmekte ve tekrarlanabilmektedir. Prosys/2  sistemi ile bütün proses parametreleri 7/24 izlenebilmektedir ve dökümante edilebilmektedir.