Acil Acil Doping Kuralları

1.    “Acil Acil” dopingi, bir ilanın toptanilanlar.com ana sayfasında yer alan “Acil Acil” adı verilen özel kategoride listelenmesini sağlar.

2.    “Acil Acil” dopingi almış bir ilan, ilanları görüntüleyen kullanıcının görünüm ve sıralama ölçütlerine bağlı olarak özel kategorisinde listelenir.

3.    “Acil Acil” ve “Üst sıradayım” dopinglerini birlikte almış ilanlar her zaman için “Acil Acil” kategorisinde öncelikli olarak yer alır.

4.    Alınan her doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir, başka bir ilana devredilemez.

5.    İlan en az doping satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Acil Acil dopingi, ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

6.    Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Acil Acil Dopingi alınabilir.

7.    Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

8.    Acil Acil dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer. Doping yayın süresi, ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.

9.    Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

10.   toptanilanlar , Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

11.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

12.  Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar ’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.      toptanilanlar .com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar ’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

13.Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Acil Acil Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Anasayfa Vitrini Doping Kuralları

1.    Anasayfa Vitrini Dopingi almış ve hizmet kategorisi haricinde verilmiş ilanlar toptanilanlar.com ana sayfasında “Anasayfa Vitrini” adı altında çerçevelenmiş alanda, Hizmet kategorisinde verilmiş ilanlar için ise yine toptanilanlar.com anasayfasında “Hizmet İlanları Vitrini” adı altında çerçevelenmiş alanda, ilan verme veya güncelleme aşamasında yüklenmiş veya değiştirilmiş olan ve “Vitrin Fotoğrafı” olarak işaretlenmiş fotoğrafının 102×77 pixel büyüklüğündeki küçük fotoğrafı ile yer alır. “Vitrin Foğrafları”nda arka plan beyaz olmalıdır ve sadece ürün fotoğrafı kullanılmalı, herhangi bir yazı bulunmamalıdır.

2.    Vitrin fotoğrafı belirlenmeyen ya da fotoğraf yüklenmemiş olan ilanlarda bu küçük fotoğraf yerine “Bu ilana ait fotoğraf yoktur” ibaresi yer alır.

3.    Fotoğrafın hemen altında, ilan başlığının ilk 13 karakteri (boşluklar dâhil) görüntülenecektir.

4.    Fare imleci ile ilgili ilanın küçük fotoğraf veya ilan başlığının ilk 13 karakteri üzerine tıklandığında tüm ilan başlığı görüntülenebilir.

5.    Anasayfa Vitrini 4 satır ve 4 sütundan oluşur. Toplam 16 ilan aynı anda görüntülenir.

6.    Vitrinler her iki dakikada bir yenilenir. Vitrine çıkacak ilanlar Anasayfa Vitrini Dopingi almış ve diğerlerinden daha az görüntülenenler öncelikli olmak üzere sistem tarafından rastgele seçilir. Vitrine çıkan ilanların satır ve sütun pozisyonları tamamen rastgeledir.

7.    O an vitrinde görünmeyen tüm Vitrin ilanlarına vitrin bölümünün sağ üst köşesinde bulunan “Tüm vitrin ilanlarını göster” bağlantısına tıkladığında görüntülenebilir.

8.  Alınan her doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir. Başka bir ilana devredilemez.

9.  Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

10.  İlan en az doping satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Anasayfa Vitrin dopingi, ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

13.  Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Anasayfa Vitrini Dopingi alabilir.

14.  Anasayfa Vitrini dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer. Doping yayın süresi ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.

15.  İç Giyim & Fantezi ürünlerine ait ilanlar ilan verme kurallarına uygun olarak yayına alınmış olsalar dahi Anasayfa Vitrini Dopingi satın alamaz.

16.  Piyasa fiyatının çok altında, gerçekçi olmayan fiyatlarla satılmak istenen ürünlere ait yanıltıcı ilanlar için Anasayfa Vitrin Dopingi satın alınamaz.

17.  Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

18.   toptanilanlar, Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

19.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

20.   Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde,

c.      toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememesi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

21.         Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Anasayfa Vitrini Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Fiyatı Düşenler Doping Kuralları

1.    Fiyatı Düşenler dopingi, yayındaki veya onay aşamasındaki bir ilan için kaydedilmiş fiyatın kullanıcı tarafından revize edilerek daha düşük bir fiyat ile güncellenmesi durumunda satın alınabilir.

2.    “Fiyatı Düşenler” dopingi, bir ilanın toptanilanlar.com ana sayfasında yer alan “Fiyatı Düşenler” adı verilen özel kategoride ilanları görüntüleyen kullanıcının görünüm ve sıralama ölçütlerine bağlı olarak listelenmesini sağlar.

3.    “Fiyatı Düşenler” dopingi, ilanın arama sonuç sayfalarında Klasik, Liste ve Galeri görünümlerinde ilan başlığının yanında ayrıca özel bir simge ile görüntülenmesini sağlar.

4.    “Fiyatı Düşenler” dopingi, ilanın arama sonuç sayfalarında Klasik, Liste ve Galeri görünümlerinde ilanın toptanilanlar.com’da yayınlandığı ilk fiyatı gri renkli ve üzeri çizik halde olmak üzere, yeni fiyatının hemen üzerinde görüntülenmesini sağlar.

5.    “Fiyatı Düşenler” ve “Üst sıradayım” dopinglerini birlikte almış ilanlar, her zaman için “Fiyatı Düşenler” kategorisinde öncelikli olarak yer alır.

6.    Alınan her doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir ve başka bir ilana devredilemez.

7.    Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

8.    İlan en az doping satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Fiyatı Düşenler dopingi ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

9.    Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Fiyatı Düşenler Dopingi alabilir.

10.  Fiyatı Düşenler dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer. Doping yayın süresi ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.

11.  Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

12.   toptanilanlar, Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

13.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

14.   Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.     toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.     toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

15.         Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Fiyatı Düşenler Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Üst Sıradayım Doping Kuralları

1.    Üst Sıradayım Dopinginden bireysel ve kurumsal tüm toptanilanlar.com kullanıcıları faydalanabilmektedir.

2.    Üst Sıradayım Dopingi, satın alındığı ilanın “İlan Tarihi” olarak anılan ve ilanların listelendiği sayfalarda bir sıralama ölçütü olarak kullanılan tarihin, Dopingin satın alındığı tarih ile değiştirilmesini (güncellenmesini) sağlar.

3.    Üst Sıradayım Dopingi satın alınarak ilan tarihi güncellenmiş bir ilan, arama sonuç listelerinde tarihe göre yapılan azalan sıralamalarda Üst Sıradayım Dopingi satın almış ilanların hemen ardından gösterilecektir.

4.    Bir ilana Üst Sıradayım Dopingi alınabilmesi için ilanın yayınlanmasının ardından en az 24 saat geçmiş olmalıdır.

5.    Üst Sıradayım Dopingi, bir ilan için 24 saatte bir kez satın alınabilir.

6.     Üst Sıradayım Dopingi ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

7.    İlanınızın giriş tarihi Güncelim aldığınız gün olarak görünecektir. İlanınızın bitiş tarihiyle ilgili bir değişiklik olmayacaktır.

8.     Üst Sıradayım Dopingi alan ilanlar yeni ilan sayılmayacağından son 48 saat bölümünde yayınlanmaz.

9.    Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Üst Sıradayım Dopingi alabilir.

10.   Üst Sıradayım Dopingi alınmış ilanlar yeniden toptanilanlar.com’un onayına düşmez.

11.   Üst Sıradayım Dopingi alındıktan sonra 2 saat sonra tarih değişikliği gerçekleşir ve güncel tarihli ilanların arasında yer alır.

12.   Üst Sıradayım Dopinginin satın alma sayısı ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur.

13.   Üst Sıradayım kullanılarak ilan tarihi yenilenen bir ilanı daha önceden favorilerine kaydetmiş olan kullanıcı sayısı ve ilanın sayaç verileri kaybolmayacaktır.

14.   Üst Sıradayım Dopingi ödemesi, mobil ödeme ve kredi kartı aracılığıyla yapılabilir. Verilen tarih güncelleme hizmetinin iadesi mümkün değildir.

15.   Üst Sıradayım Dopinginin Mobil Ödeme ile satın alınması için, üyelik kapsamındaki bilgilerinizin iş ortakları ile paylaşılması gerekmektedir.

16.  Mobil ödeme ile alınan Üst Sıradayım Dopinginin teknik veya başka nedenlerle kullanılamaması durumunda kullanıcıya, karşılığında 90 gün süreliğine hediye doping tanımlanır. 90 gün sonunda kullanılmayan dopingler silinir.  Para iadesinin yapılabilmesi için kullanıcının IBAN bilgilerini sisteme girmesi gerekir. Doping alımını kredi kartı ile gerçekleştiren kullanıcılarımızın para iadeleri işlemi gerçekleştirdikleri kredi kartına yapılır.

17.   toptanilanlar , Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

18.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

19.  Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.      toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde.

20.Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Doping Kuralları

1.    “Kalın Yazı & Renkli Çerçeve” dopingi, ilanın tüm listelerde ve tüm görünümlerde yeşil arka plan ve kalın yazı ile görüntülenmesini sağlar.

2.    Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Dopingi ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

3.    Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Dopingi alabilir.

4.    Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer.

5.    Alınan her doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir ve başka bir ilana devredilemez.

6.    Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

7.    Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

8.     toptanilanlar, Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

9.    Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

10.   Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.      toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

11.         Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Kategori Vitrini Doping Kuralları

1.    Kategori Vitrini Dopingi alınmış bir ilan toptanilanlar.com Ana ve alt seviye alt kategorilerinde “<İlgili kategori adı> Vitrini” adı altında çerçevelenmiş alanda, ilan verme veya güncelleme aşamasında yüklenmiş veya değiştirilmiş olan ve “Vitrin Fotoğrafı” olarak işaretlenmiş fotoğrafının 102×77 pixel büyüklüğündeki küçük fotoğrafı ile yer alır. “Vitrin Foğrafları”nda arka plan beyaz olmalıdır ve sadece ürün fotoğrafı kullanılmalı, herhangi bir yazı bulunmamalıdır.

2.    Vitrin fotoğrafı belirlenmeyen ya da fotoğraf yüklenmemiş olan ilanlarda bu küçük fotoğraf yerine “Bu ilana ait fotoğraf yoktur” ibaresi yer alır.

3.    Fotoğrafın hemen altında, ilan başlığının ilk 13 karakteri (boşluklar dâhil) görüntülenecektir.

4.    Fare imleci ile ilgili ilanın küçük fotoğraf veya ilan başlığının ilk 13 karakteri üzerine tıklandığında tüm ilan başlığı görüntülenebilir.

5.    Ana Kategori Vitrini 4 satır ve 4 sütundan oluşur. Toplam 16 ilan aynı anda görüntülenir.

6.    Seviye alt kategori Vitrini 4 satır ve 4 sütundan oluştur. Toplam 16 ilan aynı anda görüntülenir.

7.    Kategori Vitrini Dopingi almış bir ilan hem ana seviye hem de alt kategorideki vitrinde yer alır.

8.    Her bir ilanın kaç defa vitrine çıktığı sistem tarafından kayıt altında tutulur.

9.    Vitrinler her iki dakikada bir yenilenir. Vitrine çıkacak ilanlar Kategori Vitrini Dopingi almış ve diğerlerinden daha az görüntülenenler öncelikli olmak üzere sistem tarafından rastgele seçilir. Vitrine çıkan ilanların satır ve sütun pozisyonları tamamen rastgeledir.

10.  O an vitrinde görünmeyen tüm Vitrini ilanlarına vitrin bölümünün sağ üst köşesinde bulunan “Tüm vitrin ilanlarını göster” bağlantısına tıkladığında görüntülenebilir.

11.  Alınan her doping ait olduğu ilan numarası için geçerlidir ve başka bir ilana devredilemez.

12.  Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

13.  İlan en az doping satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Kategori Vitrin dopingi, ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

14.  Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Kategori Vitrini Dopingi alabilir.

15.  Kategori Vitrini dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer. Doping yayın süresi ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.

16.  İç Giyim & Fantezi ürünlerine ait ilanlar ilan verme kurallarına uygun olarak yayına alınmış olsalar dahi Kategori Vitrini Dopingi satın alamaz.

17.  Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

18.  toptanilanlar, Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

19.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

20.   Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.     toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

21.         Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Kategori Vitrin Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.Acil Acil Doping Kuralları

1.    “Acil Acil” dopingi, bir ilanın toptanilanlar.com ana sayfasında yer alan “Acil Acil” adı verilen özel kategoride listelenmesini sağlar.

2.    “Acil Acil” dopingi almış bir ilan, ilanları görüntüleyen kullanıcının görünüm ve sıralama ölçütlerine bağlı olarak özel kategorisinde listelenir.

3.    “Acil Acil” ve “Üst sıradayım” dopinglerini birlikte almış ilanlar her zaman için “Acil Acil” kategorisinde öncelikli olarak yer alır.

4.    Alınan her doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir, başka bir ilana devredilemez.

5.    İlan en az doping satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Acil Acil dopingi, ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

6.    Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Acil Acil Dopingi alınabilir.

7.    Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

8.    Acil Acil dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer. Doping yayın süresi, ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.

9.    Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

10.   toptanilanlar , Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

11.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

12.  Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar ’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.      toptanilanlar .com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar ’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

13.Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Acil Acil Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Anasayfa Vitrini Doping Kuralları

1.    Anasayfa Vitrini Dopingi almış ve hizmet kategorisi haricinde verilmiş ilanlar toptanilanlar.com ana sayfasında “Anasayfa Vitrini” adı altında çerçevelenmiş alanda, Hizmet kategorisinde verilmiş ilanlar için ise yine toptanilanlar.com anasayfasında “Hizmet İlanları Vitrini” adı altında çerçevelenmiş alanda, ilan verme veya güncelleme aşamasında yüklenmiş veya değiştirilmiş olan ve “Vitrin Fotoğrafı” olarak işaretlenmiş fotoğrafının 102×77 pixel büyüklüğündeki küçük fotoğrafı ile yer alır. “Vitrin Foğrafları”nda arka plan beyaz olmalıdır ve sadece ürün fotoğrafı kullanılmalı, herhangi bir yazı bulunmamalıdır.

2.    Vitrin fotoğrafı belirlenmeyen ya da fotoğraf yüklenmemiş olan ilanlarda bu küçük fotoğraf yerine “Bu ilana ait fotoğraf yoktur” ibaresi yer alır.

3.    Fotoğrafın hemen altında, ilan başlığının ilk 13 karakteri (boşluklar dâhil) görüntülenecektir.

4.    Fare imleci ile ilgili ilanın küçük fotoğraf veya ilan başlığının ilk 13 karakteri üzerine tıklandığında tüm ilan başlığı görüntülenebilir.

5.    Anasayfa Vitrini 4 satır ve 4 sütundan oluşur. Toplam 16 ilan aynı anda görüntülenir.

6.    Vitrinler her iki dakikada bir yenilenir. Vitrine çıkacak ilanlar Anasayfa Vitrini Dopingi almış ve diğerlerinden daha az görüntülenenler öncelikli olmak üzere sistem tarafından rastgele seçilir. Vitrine çıkan ilanların satır ve sütun pozisyonları tamamen rastgeledir.

7.    O an vitrinde görünmeyen tüm Vitrin ilanlarına vitrin bölümünün sağ üst köşesinde bulunan “Tüm vitrin ilanlarını göster” bağlantısına tıkladığında görüntülenebilir.

8.  Alınan her doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir. Başka bir ilana devredilemez.

9.  Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

10.  İlan en az doping satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Anasayfa Vitrin dopingi, ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

13.  Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Anasayfa Vitrini Dopingi alabilir.

14.  Anasayfa Vitrini dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer. Doping yayın süresi ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.

15.  İç Giyim & Fantezi ürünlerine ait ilanlar ilan verme kurallarına uygun olarak yayına alınmış olsalar dahi Anasayfa Vitrini Dopingi satın alamaz.

16.  Piyasa fiyatının çok altında, gerçekçi olmayan fiyatlarla satılmak istenen ürünlere ait yanıltıcı ilanlar için Anasayfa Vitrin Dopingi satın alınamaz.

17.  Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

18.   toptanilanlar, Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

19.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

20.   Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde,

c.      toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememesi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

21.         Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Anasayfa Vitrini Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Fiyatı Düşenler Doping Kuralları

1.    Fiyatı Düşenler dopingi, yayındaki veya onay aşamasındaki bir ilan için kaydedilmiş fiyatın kullanıcı tarafından revize edilerek daha düşük bir fiyat ile güncellenmesi durumunda satın alınabilir.

2.    “Fiyatı Düşenler” dopingi, bir ilanın toptanilanlar.com ana sayfasında yer alan “Fiyatı Düşenler” adı verilen özel kategoride ilanları görüntüleyen kullanıcının görünüm ve sıralama ölçütlerine bağlı olarak listelenmesini sağlar.

3.    “Fiyatı Düşenler” dopingi, ilanın arama sonuç sayfalarında Klasik, Liste ve Galeri görünümlerinde ilan başlığının yanında ayrıca özel bir simge ile görüntülenmesini sağlar.

4.    “Fiyatı Düşenler” dopingi, ilanın arama sonuç sayfalarında Klasik, Liste ve Galeri görünümlerinde ilanın toptanilanlar.com’da yayınlandığı ilk fiyatı gri renkli ve üzeri çizik halde olmak üzere, yeni fiyatının hemen üzerinde görüntülenmesini sağlar.

5.    “Fiyatı Düşenler” ve “Üst sıradayım” dopinglerini birlikte almış ilanlar, her zaman için “Fiyatı Düşenler” kategorisinde öncelikli olarak yer alır.

6.    Alınan her doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir ve başka bir ilana devredilemez.

7.    Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

8.    İlan en az doping satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Fiyatı Düşenler dopingi ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

9.    Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Fiyatı Düşenler Dopingi alabilir.

10.  Fiyatı Düşenler dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer. Doping yayın süresi ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.

11.  Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

12.   toptanilanlar, Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

13.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

14.   Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.     toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.     toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

15.         Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Fiyatı Düşenler Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Üst Sıradayım Doping Kuralları

1.    Üst Sıradayım Dopinginden bireysel ve kurumsal tüm toptanilanlar.com kullanıcıları faydalanabilmektedir.

2.    Üst Sıradayım Dopingi, satın alındığı ilanın “İlan Tarihi” olarak anılan ve ilanların listelendiği sayfalarda bir sıralama ölçütü olarak kullanılan tarihin, Dopingin satın alındığı tarih ile değiştirilmesini (güncellenmesini) sağlar.

3.    Üst Sıradayım Dopingi satın alınarak ilan tarihi güncellenmiş bir ilan, arama sonuç listelerinde tarihe göre yapılan azalan sıralamalarda Üst Sıradayım Dopingi satın almış ilanların hemen ardından gösterilecektir.

4.    Bir ilana Üst Sıradayım Dopingi alınabilmesi için ilanın yayınlanmasının ardından en az 24 saat geçmiş olmalıdır.

5.    Üst Sıradayım Dopingi, bir ilan için 24 saatte bir kez satın alınabilir.

6.     Üst Sıradayım Dopingi ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

7.    İlanınızın giriş tarihi Güncelim aldığınız gün olarak görünecektir. İlanınızın bitiş tarihiyle ilgili bir değişiklik olmayacaktır.

8.     Üst Sıradayım Dopingi alan ilanlar yeni ilan sayılmayacağından son 48 saat bölümünde yayınlanmaz.

9.    Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Üst Sıradayım Dopingi alabilir.

10.   Üst Sıradayım Dopingi alınmış ilanlar yeniden toptanilanlar.com’un onayına düşmez.

11.   Üst Sıradayım Dopingi alındıktan sonra 2 saat sonra tarih değişikliği gerçekleşir ve güncel tarihli ilanların arasında yer alır.

12.   Üst Sıradayım Dopinginin satın alma sayısı ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur.

13.   Üst Sıradayım kullanılarak ilan tarihi yenilenen bir ilanı daha önceden favorilerine kaydetmiş olan kullanıcı sayısı ve ilanın sayaç verileri kaybolmayacaktır.

14.   Üst Sıradayım Dopingi ödemesi, mobil ödeme ve kredi kartı aracılığıyla yapılabilir. Verilen tarih güncelleme hizmetinin iadesi mümkün değildir.

15.   Üst Sıradayım Dopinginin Mobil Ödeme ile satın alınması için, üyelik kapsamındaki bilgilerinizin iş ortakları ile paylaşılması gerekmektedir.

16.  Mobil ödeme ile alınan Üst Sıradayım Dopinginin teknik veya başka nedenlerle kullanılamaması durumunda kullanıcıya, karşılığında 90 gün süreliğine hediye doping tanımlanır. 90 gün sonunda kullanılmayan dopingler silinir.  Para iadesinin yapılabilmesi için kullanıcının IBAN bilgilerini sisteme girmesi gerekir. Doping alımını kredi kartı ile gerçekleştiren kullanıcılarımızın para iadeleri işlemi gerçekleştirdikleri kredi kartına yapılır.

17.   toptanilanlar , Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

18.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

19.  Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.      toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde.

20.Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Doping Kuralları

1.    “Kalın Yazı & Renkli Çerçeve” dopingi, ilanın tüm listelerde ve tüm görünümlerde yeşil arka plan ve kalın yazı ile görüntülenmesini sağlar.

2.    Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Dopingi ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

3.    Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Dopingi alabilir.

4.    Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer.

5.    Alınan her doping, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir ve başka bir ilana devredilemez.

6.    Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

7.    Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

8.     toptanilanlar, Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

9.    Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

10.   Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.      toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

11.         Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Kalın Yazı & Renkli Çerçeve Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.

Kategori Vitrini Doping Kuralları

1.    Kategori Vitrini Dopingi alınmış bir ilan toptanilanlar.com Ana ve alt seviye alt kategorilerinde “<İlgili kategori adı> Vitrini” adı altında çerçevelenmiş alanda, ilan verme veya güncelleme aşamasında yüklenmiş veya değiştirilmiş olan ve “Vitrin Fotoğrafı” olarak işaretlenmiş fotoğrafının 102×77 pixel büyüklüğündeki küçük fotoğrafı ile yer alır. “Vitrin Foğrafları”nda arka plan beyaz olmalıdır ve sadece ürün fotoğrafı kullanılmalı, herhangi bir yazı bulunmamalıdır.

2.    Vitrin fotoğrafı belirlenmeyen ya da fotoğraf yüklenmemiş olan ilanlarda bu küçük fotoğraf yerine “Bu ilana ait fotoğraf yoktur” ibaresi yer alır.

3.    Fotoğrafın hemen altında, ilan başlığının ilk 13 karakteri (boşluklar dâhil) görüntülenecektir.

4.    Fare imleci ile ilgili ilanın küçük fotoğraf veya ilan başlığının ilk 13 karakteri üzerine tıklandığında tüm ilan başlığı görüntülenebilir.

5.    Ana Kategori Vitrini 4 satır ve 4 sütundan oluşur. Toplam 16 ilan aynı anda görüntülenir.

6.    Seviye alt kategori Vitrini 4 satır ve 4 sütundan oluştur. Toplam 16 ilan aynı anda görüntülenir.

7.    Kategori Vitrini Dopingi almış bir ilan hem ana seviye hem de alt kategorideki vitrinde yer alır.

8.    Her bir ilanın kaç defa vitrine çıktığı sistem tarafından kayıt altında tutulur.

9.    Vitrinler her iki dakikada bir yenilenir. Vitrine çıkacak ilanlar Kategori Vitrini Dopingi almış ve diğerlerinden daha az görüntülenenler öncelikli olmak üzere sistem tarafından rastgele seçilir. Vitrine çıkan ilanların satır ve sütun pozisyonları tamamen rastgeledir.

10.  O an vitrinde görünmeyen tüm Vitrini ilanlarına vitrin bölümünün sağ üst köşesinde bulunan “Tüm vitrin ilanlarını göster” bağlantısına tıkladığında görüntülenebilir.

11.  Alınan her doping ait olduğu ilan numarası için geçerlidir ve başka bir ilana devredilemez.

12.  Doping alınan ilanda ilk yer alan ürün dışında farklı bir ürün satışı yapılamaz.

13.  İlan en az doping satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Kategori Vitrin dopingi, ilanın yayında kalma süresini etkilemez.

14.  Yalnızca toptanilanlar.com ilan verme kurallarına uygun ilanlar Kategori Vitrini Dopingi alabilir.

15.  Kategori Vitrini dopingi satın alınan her ilan, toptanilanlar.com’un onayına düşer. Doping yayın süresi ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.

16.  İç Giyim & Fantezi ürünlerine ait ilanlar ilan verme kurallarına uygun olarak yayına alınmış olsalar dahi Kategori Vitrini Dopingi satın alamaz.

17.  Kredi kartı ile yapılan doping ödemelerin iadeleri yine aynı yöntemle kredi kartına iade edilir.

18.  toptanilanlar, Doping kurallarını, çeşitlerini ve kullanım şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan dilediği zamanda değiştirebilir. Bu değişiklikler “PORTAL”da yayımlanması üzerine geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

19.  Tekil dopingler, ödemenin başarılı olması üzerine satın alınan ilana hemen uygulanır. Toplu dopingler ise ödemenin başarılı olması üzerine 180 günlük süre içerisinde ilana üye tarafından uygulanır.

20.   Aşağıdaki durumlarda doping ücreti iade edilir:

a.      toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’na aykırılık teşkil etmesi nedeniyle ilanın yayına alınmaması halinde,

b.     Marka hakları ihlali gibi ilanın yayınlanmasına ilişkin kanuni bir engelin bulunması halinde.

c.     toptanilanlar.com’dan kaynaklanan teknik hatalar(ilanın yayınlanamaması, ilanın görüntülenememsi vb) halinde,

d.     Zaman içinde mevzuatta veya toptanilanlar’ın İlan Yayınlama Kuralları’nda yapılan değişiklik nedeniyle ilanın yayından kaldırılması halinde

21.         Aşağıdaki durumlarda ise doping ücreti iade edilmez:

a.     Dopingin süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde,

b.     Daha önce ilan verme kurallarına uygun bir şekilde Kategori Vitrin Dopingi satın alınmış ilan, daha sonra kullanıcı tarafından yapılan değişiklikle (fotoğraf değişikliği ve/veya eklenmesi, açıklama eklenmesi ve/veya değiştirilmesi vb.) bu kurallara uygunsuz duruma geldiğinde,

c.     Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı toptanilanlar.com üyeliğinden çıkartılması durumunda.