jant Düzeltme Makinası

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO2286
  • İLAN TARİHİ5 Şubat 2021

İlan Açıklaması

Konumu

König Professional Series Pangea 10”-28” Jant Düzeltme Makinası


Eşi, benzeri, emsali yok. Daha iyisi, ne yazık ki Atek yapana kadar, yok. 2016 yılında yapılan Automechanika İstanbul Fuarı’ndaki lansmanından beri  Dünya’nın en çok konuşulan, en çok merak uyandıran, en çok satan Premium sınıf jant düzeltme makinası: Pangea!


Çift Baskı Pistonu: Jantı Destekleyin


Atek Makina’nın özerk Ar-Ge bölümü, jant düzeltme işlemi sırasında tek bir piston ile baskı yapmaya çalışırken, baskı yapılan yönün aksi yönünde jantın esnediğinin ve bunun da güç kaybına neden olduğunun farkına vardı. Bu durumu çözmek için, Pangea’ya ikinci bir piston daha eklendi. Bu sayede jantın düzeltilen bölümüne baskı yaparken, aksi yönüne de Pangea’nın ikinci pistonu ile destek sağlanabilir ve güç kayıpları önlenebilir hale geldi.


İki Eksenli Ölçüm


Dünya’nın en ergonomik ve en kullanışlı ölçüm kolu tasarımı. İki eksende hareket edebilme kapasitesine sahip ölçüm kolu, jant üzerindeki yanal ve düşey deformasyonları ölçümlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Baskı ayakları ile aynı eksende çalışan ölçüm kolu, baskı esnasında kaç milimetre baskı yapıldığını ve bu baskı yapıldıktan sonra ortaya çıkan düzelme miktarını gözlemlemenize olanak sağlar. Ölçüm kolu, kontrol ünitesi üzerinde bulunan joystik ile kontrol edilir.


Zaman Kayıplarına Son


König Professional Serisi Digital modelinde jantın diğer kenarını düzeltmek için baskı ayağını bir taraftan öbür tarafa geçirmek gerekiyordu. Pangea’nın ikinci pistonu sayesinde iki taraftan işlem yapmak mümkün hale geldi. Bu sayede zamandan tasarruf edilmesi sağlandı. Pangea daha hızlı ve daha pratik.


Opsiyonel Quick Clamp


Quick Clamp, yani hızlı jant bağlantı aparatı sayesinde, saniyeler içerisinde jantı Pangea’nın üzerine bağlayabilmek için Atek Ar-Ge mühendisleri tarafından itina ile tasarlanmıştır. Quick Clamp yalnızca Pangea için tasarlanmış olup, opsiyonel olarak temin edilebilir.


Gerçek Kuvvet


Dört ton basınç kapasiteli baskı ayağı ile jant düzeltmek oyun hamuru ile oynamak gibi.


Joystik Kontrol Ünitesi


Kontrol ünitesinin üzerinde bulunan iki adet joystik yardımı ile baskı ayaklarını sekiz eksende hareket ettirme imkanı sunan Pangea, joystiklerin üzerine konumlandırılmış hızlandırma butonu ile baskı ayaklarına daha hızlı manevralar yaptırabilme imkanı sunuyor.


Ergonomik Kontrol Ünitesi Tasarımı


Gövdeye ahtapot kol ile entegre edilmiş kontrol ünitesi sayesinde, jant üzerinde gözle görülmesi güç yerlerde operatör ile beraber hareket eder ve operatörün manevra kabiliyetini arttırır.


Katlanabilir Torna Ünitesi


Gövdenin alt tarafına gizlenmiş torna ünitesini, gövde üzerinde bulunan butonlar ile gizlendiği yerden çıkararak, gerektiği durumlarda yer kaplamadan torna işlemini gerçekleştirebilmek için tasarlanmıştır. Kontrol ünitesi üzerinde bulunan hız ayar butonları, tornanın açılıp kapanma hızını ayarlayarak zaman kazanma amaçlı tasarlanmıştır.


Ayarlanabilir Jant Dönüş Hızı


Kontrol ünitesi üzerinde bulunan hız ayar potansiyometresi sayesinde jantı 5-98 rpm arası hızlandırabilir ve yavaşalatabilirsiniz.


Yönlendirici Oklar


Kontrol ünitesinin üzerine yerleştirilmiş dijital ölçüm ekranları sayesinde jant düzeltme işlemine geçmeden önce sıfırlama yapılabilir, jant üzerindeki deformasyonu hasas bir şekilde milimetre cinsinden gözlemleyebilir ve ekranın yan tarafında bulunan yönlendirici oklar sayesinde hangi yöne baskı yapmanız gerektiğini görebilirsiniz.


Geniş Gövde ve Heybetin Buluşması


Geniş gövde tasarımı sayesinde göz dolduran Pangea, gücünü uzaktan bakıldığında bile hissettirebiliyor.