Mutfak Egzoz Sistemi

İLAN DETAYLARI

Ventas ventas

Telefonu Göster
  • İLAN NO2954
  • İLAN TARİHİ23 Şubat 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Endüstriyel mutfak egzoz sistemleri günümüzde gıda üzerine yoğunlaşan ticari mutfak ve franchising yatırımlarının daha doğru uygulama şartlarında yapılmasına olanak sağlamaktadır. Endüstriyel mutfak egzoz sistemleri sayesinde, mutfak hacmi ile komşu konfor kullanımı hacimleri arasında oluşabilecek kontrolsüz hava hareketleri engellenmiş olup, böylece konfor kullanımı mahallerinde istenilen basınç dengelemeleri rahatlıkla sağlanabilir hale gelmiştir.  


ENERJİ TASARRUFU


Endüstriyel mutfak egzoz sistemleri ile mutfak ortamındaki koşullandırılmış havanın direkt egzoz edilmesi engellenip, plakalı tip ısı geri kazanım ünitelerinden geçirilerek ısıtma-soğutma cihazlarına gelecek olan ekstra kapasite yükü büyük oranda azaltılmış olur. Bu sayede, sürekli çalışan bu gibi hacimlerde çok ciddi oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur.


KULLANIM ALANLARI


Günümüzde otel mutfakları, AVM foodcourt’ları, havaalanı mutfakları, kongre ve sergi salonu ikram mutfakları, zincir restaurant mağaza mutfakları ve büyük mahallerde kullanılan mutfaklarda çift cidarlı davlumbaz uygulamaları yoğunlukla yapılmaya başlanmıştır. Bu tür uygulamanın yapılamadığı yerlerde de en azından mutfak hacminden egzoz edilen hava miktarına yakın bir taze hava miktarı (make-up air) mutfak hacmine verilmektedir.


Bu hacimlerdeki taze hava ve egzoz havası sürüklemeleri, enerji tasarrufu ile ön plana çıkan VENTAS Endüstriyel Mutfak Egzoz Sistemlerinin kompakt tasarımları ve yüksek verimlilikleri sayesinde, başarılı çözümlere dönüştürülerek, ekonomik yatırım bedelleri ile sunulmaktadır.


ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI


Endüstriyel mutfak egzoz sistemlerinin geliştirilmesi ile çift cidarlı davlumbaz uygulamalarında %50’ye varan enerji maliyeti azalmaları, %80’e varan egzoz debisi azalmaları gerçekleştirilebilmektedir.

Geriye eğik seyrek kanatlı plug fanlar kullanılarak kolaylıkla temizlenebilen hijyenik bir uygulama sağlanmaktadır.

Mutfak içerisindeki yağ filtrelerine ek olarak, cihaz üzerinde bulunan metal yağ filtresi ile cihaz yağ partiküllerinden korunmaktadır. Ayrıca dış atmosfere egzoz edilecek olan hava da yağ partiküllerinden arındırılarak verildiği için çevreci uygulama yapılması sağlanır.

Mutfak içerisine verilecek olan taze hava hassas filtrelerden geçirilerek (G4+F7) hijyenik çalışma koşullarının daimi olarak sağlanmasına çalışılmaktadır.

Egzoz tarafı fan motoru hava akışı dışına alınarak; uzun ömürlü ve yangın riskinden korunmuş bir çalışma yapısı sağlanmaktadır.

Cihazlar ergonomik tasarımları sayesinde hem taze hava fanı hem de egzoz fanını bir arada içeren kolay yerleşim imkanı sağlayabilen boyutlardadır.

Cihazlar için soğuk rejim bölgelerinde ilave sıcak sulu ısıtıcı batarya opsiyonu mevcuttur.

Cihazlar üzerinde ki plakalı tip ısı geri kazanım eşanjörleri sayesinde yüksek verim ile yüksek enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Cihazlar hem taze hava hem egzoz fanını oransal olarak kontrol edebilen standart bir elektrik otomasyon altyapısına sahiptir.

Cihazlar için atmosfere açık ortamlarda uygulanmaları halinde dış ortam koşullarından etkilenmeyecek şekilde opsiyonel çözümler mevcuttur.

Cihazların üzerinde standart olarak yaz ve bahar mevsimlerinde oluşabilecek free cooling imkanının kullanılmasını sağlayacak, egzoz tarafında ki hava akışında plakalı ısı geri kazanım eşanjörünün bypass edilmesini sağlayan on-off motorlu damper ve otomasyon sistemi standarttır.

           Teknik veriler için lütfen ürün kataloğuna bakınız…